لندینگ پیج یا صفحه فرود

ابتدا اجازه دهید توضیحی درباره اینکه لندینگ پیج چیست بدهم.

تصور کنید به دنبال یک محصول فرضا گوشی تلفن همراه با قیمت مناسب هستید به یک فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا سر می زنید و با انبوهی از گوشی ها با برندهای مختلف مواجه می شوید که برای انتخاب بایستی علاوه بر قیمت، فاکتورهایی مثل زیبایی، موجود بودن کالا، امکانات موردنیاز و دلخواهتان را در نظر بگیرید. در این مواقع چه می کنید؟ اغلب افراد پس از دیدن محصولات مختلف و خواندن نظرات کاربران بین چند گزینه مردد می شوند و اقدام به خرید نمی کنند و یا خرید خود را به بعد موکول می کنند.

حال فرض کنید در حال وبگردی و خواندن مطلبی هستید در گوشه ای از سایت یک بنر به تبلیغ یک گوشی پر طرفدار اختصاص یافته. کنجکاو می شوید و روی بنر کلیک می کنید، صفحه ای باز می شود که به توضیح مشخصات و امکانات گوشی پرداخته، این گوشی اغلب امکانات موردنیازتان را دارد و از کیفیت مناسبی برخوردار است . قیمت این گوشی با تخفیف ویژه در نظر گرفته شده و تعداد محدودی از آن برای فروش باقی مانده و یا زمان باقی مانده برای خرید محدود است. شاید تا به حال این گوشی را ندیده باشید و یا این گوشی یکی از گزینه های قبلی شما در سایت دیجی کالا برای خرید بوده ولی از آنجا که فلان امکانات را نداشته یا دوربین آن ضعیف بوده و یا حتی پول کافی نداشتید از خرید آن منصرف شده اید اما این بار با دیدن قیمت مناسب آن اقدام به خرید می کنید.

علت چیست؟

از آنجا که اغلب خریدها احساسی است ترس از دست دادن فرصت باعث ترغیب به خرید می شود.  همچنین قیمت مناسب باعث می شود از دیگر خواسته ها و امکانات چشم پوشی کنید و در خرید محصول مصمم شوید. حال که به اهمیت داشتن لندینگ پیج پی بردید نکات طراحی لندینگ پیج را در ادامه بخوانید:

۷ نکته مهم در طراحی لندینگ پیج

۱- نرخ کانورژن یا نرخ تبدیل:

یک لندینگ پیج علاوه بر زیبایی و جذابیت بصری بایستی نرخ تبدیل یا کانورژن بالایی داشته باشد. نرخ کانورژن یعنی تعداد افرادی که اقدام به پرکردن فرم اطلاعات نمودند ، روی دکمه تماس کلیک کرده اند، خرید کرده اند (و یا هر هدفی که در لندینگ پیج تعریف شده است) به نسبت کاربرانی که از صفحه بازدید نموده اند. فرض کنید از هر ۱۰۰ نفر ۱ نفر اقدام به خرید محصول کند که نرخ کانورژن آن ۰٫۱ می شود اگر بتوانید این نرخ را به ۰٫۵ برسانید سبب کاهش هزینه های بازاریابی و افزایش سود و فروش شده اید.

اگر یکی از اصلی ترین کانال های بازاریابی خود را بازاریابی از طریق لندینگ پیج در نظر گرفته اید این امر به تنهایی می تواند موفقیت یا شکست بیزینس شما را در پی داشته باشد. شما می توانید با ساخت یک لندینگ پیج با نرخ کانورژن بالا و تبلیغات کافی برای آن بهترین نتیجه را از فعالیتهای بازاریابی خود بگیرید و خود را از پرداخت هزینه های بی هدف و بی نتیجه برهانید.

۲-طراحی زیبا و خیره کننده:

طراحی زیبا و استفاده از تصاویر جذاب، ویدیوی جذاب معرفی محصول، رنگ ها و فونتهای استفاده شده، به نوعی بیانگر هویت برند شما و اصالت آن است. آنچه که در لندینگ پیج به کاربر ارائه می دهید مثل بسته بندی محصول است هرچه شیک تر و زیباتر باشد اعتماد بیشتری می آورد و فرد را در خرید خود مصمم تر می کند.

۳- توضیحات کافی و برانگیزاننده:

ایجاد شوق خرید محصول با استفاده از یک متن گیرا و شفاف و با توضیحاتی کافی و خلاصه شده از ابتدا تا مرحله اقدام (خرید، پرکردن فرم اطلاعات، …) بسیار مهم است.

۴-نظرات کاربران

قراردادن نظرات کاربران باعث اعتماد افراد می شود. استفاده از نقدها و نظرات کاربران از محصول یا خدمات در افزایش نرخ کانورژن بسیار موثر است. به کاربران نشان دهید که چه تعداد کاربر از محصول یا خدمت شما استفاده کرده اند و تا چه حد از آن راضی هستند.

۴-دکمه اقدام به عمل(Call To Action)

وقتی فرد بخشهای مختلف لندینگ پیج را بررسی کرد نوبت به اقدام می رسد. این که متن دکمه چه باشد و چه رنگی استفاده شود در نرخ کانورژن موثر است. بایستی بیش از هرچیز توجه کاربر را به این بخش جلب کرد.

۵-نمایش صحیح در تمامی دستگاه ها(موبایل، دسکتاپ، تبلت)

در حال حاضر کاربران موبایل بیشترین سهم بازدید سایت ها را به خود اختصاص داده اند. طراحی لندینگ پیج برای نمایش صحیح در تمامی دستگاه ها خصوصا برای کاربران موبایل بسیار مهم است. حتی می تواند برای کاربران موبایل و دسکتاپ، لندینگ هایی مجزا طراحی کنید.

۶- سرعت بالای لود صفحه و بارگذاری در حداقل زمان ممکن

بسیار پیش آمده که با طولانی شدن زمان بارگذاری یک سایت از انتظار دست کشیده اید و سایت را ترک کرده اید. اگر سرعت لود صفحه فرود پایین باشد ممکن است تمام زحمات طراحی به هدر رود. طبق بررسی های انجام شده احتمال ترک سایت در صورت طول کشیدن زمان لود تا ۵ ثانیه به ۹۰ درصد می رسد.

۷-تست و بهینه سازی لندینگ پیج

هر تغییر کوچکی در متن توضیحات، رنگ ، ترتیب نمایش ، …می تواند موجب کاهش یا افزایش نرخ کانورژن شود. تست لندینگ پیج و یافتن بهترین آن با بالاترین نرخ کانورژن بسیار مهم است.

اگر به لندینگ پیج نیاز دارید برای دریافت مشاوره و طراحی لندینگ پیج با ما تماس بگیرید با افتخار آماده همکاری با شما هستیم. جهت مشاوره در تلگرام اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *